Veterinarijos klinika Kaune | Maltos bišono kirpimas
Maltos bišonas - labai sena veislė ir šios veislės šunys yra vadinami net keliais skirtingais pavadinimais (Mlatos bišonas, "Maltese"...). Įdomiai šie šunys vadinami pasaulyje. Anglijoje – senoviniu Maltos šunimi, romėnių moterų šunimi, Maltos liūtų šuo ir pan.
Manoma, kad Maltos bišonai kilo iš špicų tipo šunų ir buvo specialiai veisiami taip, kad išlaikytų savo smulkų kūno sudėjimą. Randama įrodymų, kad šie šunys yra kilę iš Azijos ir yra susiję su Tibeto terjerais. Vis dėlto, tiksli jų kilmė iki šiol nežinoma. Spėjama, kad į Europą jie pateko per Viduriniuosiuos Rytus, kartu su klajoklių gentimis.
Maltos bišonus gali laikyti ir alergiški žmonės, nes šie šunys neturi pavilnės.

Temperamentas: Maltos bišonai yra draugiški, mieli šunys. Mėgsta jiems rodomą dėmesį. Ypač energingi ir žaismingi. Tiesiog dievina žmogaus draugiją, todėl visada nori būti šalia jo. Namuose labai aktyvūs, tinka žmonėms, gyvenantiems nedideliuose butuose. Mėgsta loti, todėl renkantis šuns veislę būtina atkreipti dėmesį ir į šį faktorių.

Kailio priežiūra: Maltos bišonų kailis ypatingas. Šie šunys neturi pavilnės. Būtina kailį reguliariai šukuoti, priešingu atveju jis gali susivelti. Priklausomai nuo šeimininko ir šuniuko poreikių, gyvūnas gali būti reguliariai kerpamas.  Jeigu šuns plaukai ilgi, viršugalvio plaukai surišami,

Šuniuko dydis:
Ūgis 20 – 25 cm. Svoris 1 – 4 kg
Maltos bišono (Maltos šuns) kirpimo ypatumai:
Šie šuniukai suteikia visišką laisvę išreikšti savo skonį. Viso pasaulio gyvūnų kirpėjai eksperimentuoja su šios veislės išvaizda ir yra sukurta begalės šukuosenų. Nors, yra ir tam tikri reikalavimai šukuosenai, norint dalyvauti parodose. Parodoms yra standartinės šuniukų šukuosenos, standartiniai kirpimai. 
Formuojant šukuosenas šiems šuniukams neapsiribojama vien šunioko kirpimu. Taip pat maltos šuniuko įvaizdžio formavime naudojami įvairūs aksesuarai, pinamos kasos ar kuodeliai.

  • Standartinis bišono kirpimas šunų parodoms - parodoms dažniausiai paliekmas ilgas bišono kailis. Kailis paliekamas ilgas, šilkinis. Jei šuns kailis linkęs garbanotis, formuojant ilgesnę šukuoseną ir teisingai prižiūrint, jis savaime šiek tiek išsitiesina. Bišono šukuosena būna subtiliai garbanota. Tradiciškai parodose maltos šunų kailis siekia žemę. Galvos kailis taip pat formuojamas ilgias, tik susegami (standartiškai) du kuodeliai, kad kailis nekristų ant šunelio snukučio. Ši maltos bišono šukuosena yra itin daili ir pabrėžia šių šunelių kilmę, bet nėra itin praktiška namie, nes reikalauja daug priežiūros.
  • Šunelio kirpimas (Puppy cut) - mažiausiai priežiūros reikalaujantis maltos bišono kirpimas. Paprastai ši šukuosena formuojama jauniems šuneliams, norint kontroliuoti jų kailio augimą, tačiau nuostabiai tinka ir suaugusiems maltos šunims. Kalis kerpamas 1-2,5 cm ilgio tolygiai visam šunyčio kūneliui (snukutis, akių zona, galva kūnelis). Tokį kailį itin paprast prižiūrėti, valyti ir tai puiki pradžia formuojant  naujas šuns šukuosenas.
  • Meškiuko šukuosena (Teddy bear) - Maltos bišonas paverčiamas mažu, mielu meškiuku. Mielu - tikraja to žodžio prasme. Maltos bišonas savo šukuosena tampa panašus į spanieliaus ir maltos šunelio kombinaciją. Bišono nugaros ir šonų kailiukas trumpinamas daugiau nei kitos zonos, o galva ir kojytes formuojama, kad šuniukas atrodytų, kaip mažas meškiukas. Viršugalvis formuojamas apvalus ir paliekama galimybė surišti kuoduką.
  • Trumpas kirpimas - maltos bišono ar kitos veislės šumelio kailio ilgis tiesiogiai įtakoja kiek priežiūros reikės šunelio grožiui ir higienai palaikyti. Jei neturite daug laiko, rekomenduojamas trumpas šunelio kirpimas.
  • Šuns galvos ir snukučio šukuosena - puošni - maltos bišono kirpimas dažniausiai atliekamas pagal šeimininko pagaidavimą. Tačiau, mieli šeimininkai, nepamirškite, kad kuo pompastiškesnė augintinio šukuosena, tuo daugiau priežiūros ji reikalauja. Maltos bišonų kailis baltas. Kuo kailis ilgesnis, tuo daugiau nešvarumų jis surinks. Šuniuko galva - gali būti šio augintinio karūna. Gali būti trumpo ar paprasto kirpimo (kas palengvina priežiūrą), galima šuniukui surišti kuodus ar net galima formuoti specialias šukuosenas. Tam tikrais atvejais, norint sufomuoti bišonui specialią šukuoseną, tai galima atlikti tik per seriją kirpimų. Būtinai savo galimybes aptarkite su gyvūnų kirpėja.
  • Aksesuarai - kaip ir "Jorkams", nebijokite naudoti aksesuarų. Bišono šukuosenoje gali būti naudojami kaspinėliai, segtukai ir ne tik šuns galvoje. nebijokite puošti ir kūnelio. Kaklaraištis gali suteikti išskirtinumo Jūsų "rimtam vyrui".